HIRDETÉS

Mi kapjon helyet a monitor mellett az asztalon?

Ha emlékszel még arra az érzésre, amikor a modem végre biztatóan elkezdett sercegni, mert pont jó pillanatban kapta el a "Matávos" betárcsázós netet, akkor biztos, hogy láttál már jónéhány számítógépet. Ha nincs meg ez az élmény, akkor hidd el, nem is baj, hogy lemaradtál róla, de azért egy kicsit érdemes visszatekinteni a múltba!

Számítógép asztal

Akkoriban egy átlag PC ugyanúgy megfelelt munkára, mint játékra. Nem voltak hatalmas különbségek – egy szuper videokártya nem került az egész gép árának többszörösébe, és viszonylag huzamosabb ideig elketyegtek a játékok anélkül, hogy a konfigba bele kellett volna nyúlni. Ámultunk és bámultunk a 640 x 480-as felbontás részletgazdagságán. Az 1 GB-os merevlemez pedig elég impozáns tárhelynek bizonyult. Aki manapság játszik, az tudja, hogy ez nagyjából egy kisebb patch, ami kb. kéthetente érkezik. A gépeknek viszont nemcsak a belseje változott az idők folyamán! Egy kis perifériaszemle keretében lássuk, mivel pakoltuk körbe anno a 15 kg-os monitort, és mivel pakoljuk most körbe az 5 kg-s 4K UHD megjelenítőnket!

A ház

A ház (azaz maga a gép) régebben egy szép nagy szürke téglának tűnt. Az álló házak kerültek az asztal mellé (vagy alá), a fekvő házak pedig sokszor a monitor alá. Volt azért rajtuk szín, például a bekapcsoló gomb, és az 1,44-es floppy vagy a CD olvasó (mázlistábbaknak író) ledjének időnként pislákoló fénye. A mai házak esetében már csak a fantázia és a kreativitás szab határt. A jelentéktelen téglából a birodalom legékesebb dísze lett. Szinte versenyszerűen ontják a gyártók a legkülönfélébb dizájnnal rendelkező, extrém formájú házakat. A nagy teljesítményű konfig miatt annyi "propeller" pörög rajtuk, hogy csoda, hogy egyáltalán helyben maradnak. Persze nemcsak a házak lettek színesek, hanem a ventilátorok is. Az edzett üveg falú házakban pedig a gamer alkatrészek RGB színei pompáznak. A visszafogott, kellemesen nyugtató fénytől a komplett fénytornádókig kreatívkodhatunk, hangulatunk szerint.

Okos ledsor gamer szobában

A billentyűzet

Régen a billentyűzet is szürkében pompázott - tökéletes összhangban a házzal, egyen zöld caps lock, num lock, és scroll lock ledekkel. Egy mai gamer billentyűzet pedig szintén összhangba került a mai házzal: bizony, RGB-ben tündököl. Ennek egyébként egyik hasznos funkciója, hogy sötétben is reflexből megtalálunk rajta minden billentyűt. Ez már csak azért is előny, mert a billentyűk száma is növekedett. Helyet kaptak rajta a multimédiás- és egyéb praktikus vezérlőgombok (például hangerő szabályozás, play, stop, pause, ugrás, home, stb.). A kialakítását tekintve is válogathatunk a klasszikustól a modern formákig, a lényeg, hogy tökéletesen passzoljon az igényeinkhez – nomeg a setup többi eleméhez!

Az egér

A nosztalgiafaktor megkívánja, hogy a golyós ne maradjon ki jelen cikkünkből. Az bizony tökéletesen lepucolta az alatta lévő felületet, és mindent összegyűjtött a görgőin. Rendszeres karbantartást igényelt, de legalább jó nehéz volt, és volt, hogy három gomb is volt rajta. A színe pedig (dobpergés): szürke! A mai egerek finom műszerek, szuper szenzorokkal, görgővel, és egy rakás programozható gombbal. Tökéletesek magas precizitást igénylő munkafolyamatok elvégzésre, és még magasabb precizitást igénylő headshotokra. A színük jellemzően fekete vagy fehér, de egészen extrém színskálából is válogathatunk. Ha mázlink van, még el lehet csípni egy-egy szürkét is akár! RGB van? Hogyne lenne, és ez sem pusztán díszként funkcionáló világítás, sötétben azonnal meg lehet találni. Ezt már megszoktuk, de utazz vissza az időben, és próbáld ki úgy egyszer, hogy leveszed róla a világítást. Elképesztően furcsa lesz!

Az egér kedvenc helye

Ez nem egy sajtgyár alagsora, hanem az egérpad. Régen egy standard egyszínű valami volt, viszonylag gyorsan foszló (általában kék) felülettel. Mára ez is változott, a szuperérzékeny egerekre lett szabva. Az alja csúszásmentes, a felülete pedig kényelmesé teszi a mindennapi munkát és zombihentelést. Az RGB nem maradhat ki, hogy testreszabhatóságával tökéletesen simuljon bele az általunk kialakított gamer környezetbe.

Füles

Régen két recsegős hangszórón élvezhetted a játékot - ezek egyébként szürkék voltak. Ma már a legszuperebb RGB fejhallgatók közül válogathatsz! A virtuális térhangzás miatt pontosan fogod tudni, hogy honnan érkezik a támadás, a mikrofonon keresztül multizáskor meg tudod vitatni a csapattal a stratégiát - a basszus erejére pedig filmezés közben is számíthatsz!

GRB fejlhallgató

A gamer perifériákat akár szettben is megvásárolhatod, így általában kedvezőbb áron juthatsz hozzájuk. Az okos ledsorokkal pedig még egyedibbé, és hangulatosabbá teheted a "játszótered", akár a monitor/tv háttérfényének használod, akár az asztalod alját ékesíted vele!

GRB fejlhallgató

Szponzorált tartalom

2024. szeptember 27.