HIRDETÉS

Sport tények: TOP érdekességek, amelyekről kevesen tudnak

Életünk tele van furcsa eseményekkel és különféle eredményekkel, a sport sem kivétel ebben az értelemben. A sportversenyek arra ösztönöznek, hogy jobbak legyünk és haladjunk előre. A sport több száz éve vonzza a látványos versenyek szerelmeseit. Valakit a különböző sportolók sportpályafutása, valakit különféle sportágak, másokat a rekordok, fényes és szokatlan pillanatok vagy statisztikai adatok érdekelnek. De a legérdekesebb és legkuriózusabb tények a sport történetében, valamint a szurkolók emlékezetében maradnak meg.

Egy hölgy egy stadionban telefonnal fotót készít

Forrás: pixabay.com; Fotó: Firmbee; Módosította: Seres-Nagy Richárd; Licenc: Pixabay License (Free to use under the Pixabay license; No attribution required); Licenc Link: https://pixabay.com/service/terms/; Link: https://pixabay.com/photos/woman-samsung-alpha-taking-picture-638384/

A sport azóta létezik, amióta az emberiség, de egykor elválaszthatatlanul összekapcsolódott a túléléssel, ma pedig egyesek számára szórakozássá, mások számára látványossággá, egyeseknek pedig a hatalmas vagyon megszerzésének módjává vált. A sport sokrétű és érdekes – nem meglepő, hogy sok esemény történt az elmúlt évszázadok során: rekordok és kudarcok, győzelmek és incidensek – a sporttörténet sokféle esetet megőrzött.

A sportversenyek egyik legnépszerűbb fajtája természetesen a futball, valljuk be, melyik férfi ne szeretne a tévé előtt ülni és nézni, ahogy kedvenc csapata vezeti a labdát. Mellette helyezkedik el egy olyan sport, mint például a boksz. Ma az információs technológia fejlődésével minden sportág szurkolója nyereségesen fogadhat egy fogadóirodában, de ehhez be kell jelentkeznie a GGBET oldalon és a közvetítés nézése haszonnal járhat. Most pedig említsünk meg néhány érdekes tényt.

Labdarúgás: erő, sebesség, képességek

A labdarúgás az egyik legnépszerűbb csapatsport a világon. A játékok szurkolók ezreit vonzzák a stadionokba és több millió nézőt a televízió elé. A labdarúgó versenyek fő megkülönböztető jellemzője nemcsak a sportolók fizikai felkészítésének fontossága, hanem az is, hogy finoman kell csiszolni tudásukat és kiszámítani a csapattalálkozók stratégiáját.

  1. A sárga és piros lapok léte az 1960-as évek végére nyúlik vissza, amikor a bírák kitalálták őket a nyelvi akadályok legyőzésére. Ma ezek a kártyák a világ bármely országában egyértelműek.

  2. A futballpálya a fűnyírók kiváló munkájának köszönhetően válik csíkossá, akik nem csak levágják a füvet, hanem különböző irányokba is irányítják, a csíkok illúzióját keltve.

  3. A modern futball a britekkel kezdődött, akik 1863-ban határozták meg a játékszabályokat. 1881-ig nem voltak játékvezetők a futballmérkőzéseken, a játékosok egyszerűen csak a jó sportszerűségükre hagyatkoztak.

  4. És tudta, hogy hivatalosan nem lehet mindenhol futballozni? Meglepő módon számos országban, például Afganisztánban, Kambodzsában és Grönlandon hivatalosan betiltották a futballt.

  5. Érdekes tény, hogy az amerikai Utah államban európai focit lehet játszani, feltéve, hogy a játéktér a templom közvetlen közelében található.

  6. Az egyetlen ország a világon, amely minden labdarúgó-világbajnokságon részt vett, Brazília.

  7. 1969 novemberében a fegyelem hiánya miatt mind a 22 játékost megbüntették Nagy-Britanniában egy mérkőzésen és ez a mérkőzés a valaha volt legszabálytalanabb mérkőzésként vonult be a futballtörténelembe.

  8. A leghosszabb futballmérkőzést 1981 nyarának végén játszotta két ír csapat, a játék hossza 65 óra 1 perc volt.

Mi a helyzet a többi sportággal: érdekességek a boksz világából

A boksz joggal nyerte el helyét a népszerű harcművészetek formájaként. Annak ellenére, hogy az ökölvívás első szabályait 1743-ban fogadták el, hivatalosan csak 1900-ban ismerték el sportágként. A modern boksz „atyjának” a ködös Albion lakóját, John Broughtont tartják, aki ezeket a szabályokat javasolta. Miután a sportágat az egész világon elismerték.

A bokszkesztyűk Kínából származnak. A kéz védelmére hivatalosan 1867 után kezdték el használni, ekkor vált kötelezővé a sérülések elleni védelem. Az első sportolók pedig, akik elkezdtek kesztyűt használni, egy ázsiai állam képviselői voltak. A legmagasabb bunyós címe a 2,23 méteres Goga Mitué, és nem pedig a 2,12 méter magas Nikolai Valuevé, ahogy mindenki tartja.

2024. március 12.