Főoldal
Életmód
Horoszkóp
Egoráma
Receptek
Misztika
Világjáró
Tudomány
Mozaik
HIRDETÉS
Az emlősök legősibb ismert elődjének maradványai kerültek elő Angliában
A legtöbb ma élő emlősök legősibb ismert elődjének maradványai kerültek elő a dél-angliai Dorset parti szikláiban - írta a BBC hírportálja.
Félelmetes csúcsragadozó volt egy rég kihalt ősi vidrafaj
Testmérete és döbbenetesen erős harapása félelmetes csúcsragadozóvá tette a vidrák egyik ősi, hatmillió éve Kína délnyugati részén élt faját.
Egy óriási, csúcsragadozó húsevő dinoszaurusz nyomaira bukkantak a mai Dél-Afrikában
Egy nemzetközi kutatócsoportnak elsőként sikerült bizonyítékot találnia rá, hogy 200 millió évvel ezelőtt egy hatalmas, húsevő dinoszaurusz állt a tápláléklánc csúcsán a mai Dél-Afrika területén.
Egy eddig ismeretlen dinoszaurusz-fajhoz tartoznak a Közép-Csehországban talált őslénycsontok
A Burianosaurus augustai nevet kapta az a dinoszaurusz, amelynek csontjaira 2003 novemberében bukkantak Közép-Csehországban, és amelyről megállapították, hogy egy eddig ismeretlen fajhoz tartozik - közölte Martin Mazuch, a prágai Károly Egyetem földtani és paleontológiai intézetének igazgatója.
Óriási "tengeri sárkány" maradványait fedezték fel Nagy-Britanniában
Egy óriási, több mint háromméteres "tengeri sárkány", vagyis egy 200 millió évvel ezelőtt élt ichthyoszaurusz maradványait fedezték fel Nagy-Britanniában - tudósított a BBC.
Pisze orrú, fogatlan mini delfint fedeztek fel Amerikában
Egy csaknem 30 millió évvel ezelőtt élt apró termetű, bajszos és fogatlan delfinfaj egy példányának megkövesedett koponyáját fedezték fel a kutatók.
A tűzhányók segíthették "egyeduralomra" a dinoszauruszokat
A szélsőséges, nagyjából egymillió éven át tartó vulkáni tevékenység okozhatta a földtörténet egyik legnagyobb tömeges fajpusztulását, mely lehetőséget teremtett a dinoszauruszok elterjedésére - írta a BBC hírportálja.
Tollak helyett mégis inkább pikkelyek boríthatták a T. rexet
Tollak helyett még is inkább a modern hüllőkéhez hasonló pikkelyek boríthatták a Tyrannosaurus rex (T. rex) bőrét - állapították meg ausztrál kutatók, egy megkövesedett maradványra alapozva eredményeiket.
Rejtélyes őshüllő megkövesült lábnyomait találták meg a Pireneusokban
Mintegy 250 millió évvel ezelőtt élt rejtélyes őshüllő megkövült lábnyomait találták meg spanyol paleontológusok a Pireneusokban. Az őshüllő akkoriban élhetett, amikor a Föld éppen felgyógyulóban volt egy tömeges kihalás után, amelyben az állatok többsége elpusztult.
A paleontológia rovat korábbi cikkei - archivum ...