Házi praktikák, amelyek csak első ránézésre tűnnek jó ötletnek
Az interneten temérdek mennyiségben tárulnak elénk a házi praktikákat részletező írások, videók, képek, és általában lelkendezve figyelhetjük, milyen egyszerűen megoldhatnánk otthon is egy-egy hétköznapi, idegesítő problémát. Bizonyos esetekben mindazonáltal maga a házi praktika jelentheti az idegesítő problémát, így például az alább bemutatott néhány esetben is.
Pirítóssütőben melegszendvicset? Inkább ne!
Az interneten több helyen is olvasni/látni, hogy a pirítóssütőt oldalára fordítva akár melegszendvicset is készíthetünk - a kenyereket egymás fölé helyezve. Ez a képeken talán remek ötletnek tűnik, csakhogy - amellett, hogy tűzveszélyes is lehet a "trükk" - a valóság egy kissé más.
Éppenséggel csak annyiban, hogy a vajazott kenyér révén a pirítóssütő egészen összezsírozódik, az elkészült, ínyencségnek aligha nevezhető eledelnek pedig sajnos nem lesz melegszendvics-állaga. Amennyiben a legkevésbé szerencsések közé tartozunk, akár a kenyéren található kis lyukon keresztül ki is folyhat a megolvadt sajt, és szinte kitakaríthatatlanul beszennyezheti a pirítóssütőnket.
A fakanál és a forrásban lévő folyadék mítosza
Talán az előbbinél is nagyobb csalódás éri azokat, akik elhiszik, hogy a fakanál bármilyen mértékben is megakadályozza a forrásban lévő vizet a kifutástól. A gyors forrás esetében egészen egyszerűen olyan, mintha nem is lenne ott a fakanál, vagyis erre a trükkre sem érdemes rábízni a készülő fogást, és persze a konyha tisztaságát és adott esetben épségét sem.
Kutyából szalonna, vécépapír-gurigából pedig mobilhangszóró nem lesz
Milyen egyszerű is lenne az élet akkor, ha profi kis mobilhangszórókat készíthetnénk egyszerű vécépapír-gurigákból, amelyeket egyébként csak kidobunk...! Több internetes videóban márpedig ehhez hasonlót ígérnek, de ezek a "vécépapír-csőrendszerek" valójában semmivel sem teszik hangosabbá a mobilunk által kibocsátott hangot. Sőt, a karton még halkíthatja is azt - de legalább nem veszélyes és nem káros ez a "házi praktika".
Ráadásul egy ennél sokkal egyszerűbb módszerrel, például egy fém tállal viszont valóban elérhetjük, hogy hangosabban szóljon a zene, vagy amit éppen lejátszunk.
Nem egyszerűbb két tál között szeletelni a koktélparadicsomot
Cserébe viszont balesetveszélyesebb. Ennek ellenére sokan szeretnék kiváltani az apró paradicsomok egyesével történő szétvágását úgy, hogy két tányér közé szorítva egyetlen vágással elintézik az összeset.
Elméletben ugyan lehetséges a folyamat, de John Green bemutatta, hogy tulajdonképpen sokkal nehezebb feladat így kettévágni a paradicsomokat, mint egyesével. Sőt, amellett, hogy szinte biztosan nem kapunk szép, egyenletes szeleteket, mindent úgy összekoszolhatunk, hogy utána a takarításra kell fordítanunk még az esetlegesen megspórolt időt is...
Diós Anita
2017. december